Virtuální Couching

09.08.2023

Video-návody jsou automaticky dostupné pro všechny klienty registrované v rezervačním systému. Nabídnou možnosti tréninku a jednoznačně urychlí postupné seznamování s vybavením a start jeho používání (ke zhlédnutí na velkoplošné TV nebo ve vašem mobilu).

Videotréninky jsou už benefitem placeného členství, které otevírá přístup k rubrice videokategorie, kde vás čekají speciálně sestavené tréninkové programy. Nabízené cvičební programy jsou utříděné podle kategorií, které vám usnadní volbu cvičení pro každý den a provedou vás snadno a bezpečně celým procesem: od rozehřátí, přes průpravné technicky přesné cvičení až po zvolený cvičební drill s intenzivním provedením + závěrečné protažení s důrazem na dýchání a svalovou relaxaci.

cvičební programy a návody 

Co můžu očekávat od videotréninku a připravených cvičebních programů?

Jedná se o základní i rozšiřující, silové a kondiční programy, které se zaměřují na všech deset složek optimální fyzické zdatnosti: vytrvalost, výdrž, výbušnost, flexibilitu, sílu, rychlost, koordinaci, hbitost, rovnováhu a přesnost.

Díky tomu můžeš sledovat svůj pokrok a určovat nové cíle a osobní výzvy. 

Videotrénink je efektivní způsob, jak se dostat do formy. Zvládne to každý. Programy kombinují širokou škálu funkčních pohybů v měřeném nebo bodovaném tréninku. Díky tomu můžeš sledovat svůj pokrok a určovat nové cíle a osobní výzvy. Přítahy, dřepy, kliky, vzpírání, gymnastika, běh, veslování a spousta dalších přirozených funkčních pohybů s vybavením a pomůckami v našem studiu. Vždy rozmanité, stále se měnící, vždy s potenciálem přinášet výsledky. 

Silové a kondiční programy dělají děti, policisté, hasiči, fotbalisté, maminky, dědečkové i babičky. Prospívají všem. Především těm, kteří ve svém životě a v zaměstnání zažívají hlavně jednostrannou fyzickou zátěž. Oceňují je dokonce i kulturisté a ostatní sportovci, pro které jsou velmi dobrou udržovací i výkonnostní průpravou (podle zaměření), ale i zpestřením a vytržením z monotónního režimu jejich oblíbené sportovní disciplíny. 

Ve skutečnosti přináší lidem naše pravidelné cvičení úspěchy v boji i na ulicích, v ringu, na stadionech, v tělocvičnách i v domácnostech. 

Specialitou našich fitness programů je rozšířená nabídka vyžití o kondičně technické sestavy zaměřené na bojovou průpravu (zápas, box, kickbox).

Co můžu očekávat od video-návodů a jaké je vybavení studia?

Trenér nebo model v ukázkovém sestřihu demonstruje podrobné postupy a návod pro nastavení či použití jednotlivého vybavení. Orientaci v prostoru usnadňují taky barevně odlišené zóny podle pohybového zaměření. Jednotlivé video-návody jsou rovněž označené příslušnou barvou.

Silová zóna (powerlifting, strongman apod.): 

  • tyče (hex, squat, multi grip, power, buffalo), lavička (multi), činky (fixed, adjustable), GHD (glute-ham developer), kettlebells, workout souprava a stojany, kladkový multifunkční stroj, závaží (disky).

Kondiční  zóna (athletics and strength conditioning): 

  • balanční podložka, gym ball, rogue roler, sliders, TRX system, závěsná lana (core and stability); stroj na veslování, rotoped/běžecký pás/běžky, švihadla (endurance), therabands, kladiva, vázy, vaky, medicine balls, bojová lana (strength conditioning). zátěžová vesta, závaží na suchý zip, naviják na zápěstí a předloktí, zátěžový opasek, nabíjecí závěsný kolík (bodyweight equipment).

Gymnastická zóna (např. calisthenics and workout): 

  • plyo soft boxy, kruhy, peg board, hrazda, pul up and dip madla, push up madla, žebřiny.

Bojová zóna (wrestling and conditioning combat)

  • figuríny, reflexní hruška, kick boxing bar, boxovací trenažér, boxovací pytel.


Autor průvodního článku: Miroslav Coufal