Co vás přesvědčí začít konečně/znovu cvičit?

11.11.2023

Nadpis článku je příznačný. Pro správnou odpověď se však musí každý ptát sám sebe. Jsou to především přání a dlouhodobé sny anebo frustrace a dlouhodobé obavy, co nás směřují k úvahám o cvičení. 

K rozhodnutí pak obvykle stačí už jen udělat ten PRVNÍ KROK a vše ostatní přijde samo.

PŘÁNÍ

Sníte o tom, že jste v práci vysoce výkonní a zároveň jste schopni se efektivně relaxovat a regenerovat? Máte před sebou obraz o tom, že jste schopni plně se těšit z života a svých koníčků bez bolesti a omezení? Obraz o životě plném vitality a energie? Představujete si, že dosáhnete optimálního tělesného a duševního zdraví?

FRUSTRACE

Nebo vás naopak trápí hluboké pocity bolesti a nepohodlí způsobené pracovním přetížením a stresem? Trvalé bolesti hlavy a zad omezují vaši schopnost se soustředit a fungovat na plný výkon? Neustálá únava a vyčerpání zasahuje do vašeho osobního i pracovního života? Pociťujete, že se váš zdravotní stav zhoršuje a nevíte, jak tento trend zvrátit?

OBAVY

Každý se obává dlouhodobých zdravotních komplikací nebo má strach, že se jeho zdraví a výkonnost v práci bude nadále zhoršovat nebo z předčasného stárnutí a ztráty vitality. Obavy nás provázejí při nedostatku času nebo vytrvalosti aktivně se věnovat regeneraci a relaxaci. Často také neposloucháme signály těla a nedokážeme svému tělu naslouchat nebo nám chybí techniky a nástroje, které by nám pomohly lépe zvládat stres a napětí. Udržovat vyváženost mezi prací a aktivním odpočinkem.

PŘÍLEŽITOST

Od toho jsme tu my. Stavíme na spolupráci tří zásadních odborností pro komplexní péči o funkční stránku pohybu. Umíme ulevit od bolesti a napětí v těle. Napomáháme plnit dlouhodobé sny o fyzické a psychické kondici. Spojujeme lidi stejného založení v komunity, které se vzájemně umí hecovat a podržet.


Maséři, fyzioterapeutky a sportovní trenéři.


Autor článku: Miroslav Coufal