Koncept fyziofitness

Znovuobjevování zákonitostí fungování vrozené lidské motoriky

Naše pohybová soustava je řízená centrální nervovou soustavou a většinu globálních svalových souher nejsme schopni ovlivnit vůlí.

Běžně používané pokyny mohou mít negativní účinky na držení těla a ekonomii pohybu. Nestačí tedy zatínat určité svaly, někam tlačit konkrétní části těla. Pochopení fungování nervosvalového systému umožňuje dávat našemu mozku informace a podle nich dochází k různé kvalitě pohybu.

Navýšení síly a zlepšení hybnosti v kloubech vychází ze stability a funkčního propojení trupu s končetinami.

Funkční nářadí samo o sobě automaticky nezařídí funkční pohyb. Nejdůležitějším nástrojem je naše vlastní tělo a vrozené hybné programy.
~~~~~~~
SÍLA
Budování síly bez přetěžování těla je možné jen na kvalitních základech, na stabilních a zároveň volných kloubech, s vyváženou souhrou všech svalových skupin.

STABILITA
Kdo se může pochlubit dobrou stabilitou? S ochablými svaly na jedné straně a přetíženými na straně druhé je šance na zlepšení velmi nejistá.

MOBILITA
Zlepšení mobility kloubů bývá při použití klasického strečinku s uvolněným tělem často vykoupeno jejich destabilizací. Abychom nějaký sval mohli uvolnit, musíme jiný sval někde jinde zapnout

ZDRAVÍ
Síla svalů, úspěšně odolávající gravitaci, mobilní klouby s velkým rozsahem, a výborná stabilita kloubních spojení prospívají kvalitě našeho zdravého života.

Fotka

Síla

Fotka

Stabilita

Naši fyziotrenéři Jana a Mirek
Naši fyziotrenéři Jana a Mirek
Fotka

Mobilita

Fotka

Zdraví

"Netrénujeme jednotlivé svaly, ale pohyby. Zvedáme ruku, abychom někam dosáhli, pozvedáme nohu, abychom někam nakročili, pohybujeme hlavou, protože chceme vidět. Základem každého pohybu je motivace k pohybu, není žádný důvod dělat to při cvičení jinak."  Číst dále


Už je to tak.
Školil nás Olda Chramosta, fyzioterapeut českých vrcholových sportovců (!)
A další osobnost, Michal Truc, mimo jiné člen národních týmů ledního hokeje a běžců na lyžích (!) 

NÁŠ PROFESIONÁLNÍ TÝM